Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Wodzisław Śląski - ZAWADA

Aktualizacja: 04 lipca 2009 

B I E R Z M O W A N I E - 13 czerwca 2009r

                                                                              

W sobotę 13 czerwca na Mszy Św. o godz.1700 grupa młodzieży z naszej parafii przyjęła z rąk abp. Damiana Zimonia Sakrament Bierzmowania. Do przyjęcia tego sakramentu świadczącego o naszej dojrzałości chrześcijańskiej przygotowywaliśmy się przez ostatni rok uczestnicząc w spotkaniach, Mszy Młodzieżowej, regularnie przystępując do Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

W homilii, którą wygłosił abp Zimoń, nawiązał on do zmian jakie zaszły w Zawadzie na przestrzeni kilkudziesięciu lat podkreślając jak ważne są nie tylko te zewnętrzne, ale również wewnętrzne (w naszych sercach) przemiany.

Potem nastąpił najważniejszy dla wszystkich kandydatów moment namaszczenia krzyżmem świętym i przyjęcie nowego, wybranego przez każdego z nas imienia. Po przyjęciu Komunii z radością i napełnieni Duchem Świętym wyśpiewaliśmy Te Deum laudamus dziękując Bogu za otrzymane łaski.

Tej podniosłej uroczystości towarzyszył śpiew zawadzkiego chóru, a Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji bierzmowańców, p. A. Grenia z okazji urodzin i wszystkich ofiarodawców, projektantów i pracujących przy budowie domu parafialnego odprawił ksiądz arcybiskup wraz z księdzem Proboszczem i ks. M. Pacwą.

Po Mszy przeszli przed nowo wybudowany Dom Parafialny. Najpierw ksiądz Proboszcz przypomniał historię powstania Domu Parafialnego. A potem ksiądz arcybiskup, który z zadowoleniem wspominał dawne wizyty w Zawadzie poświęcił kaplicę pogrzebową. Po poświęceniu kaplicy przeszedł przez pozostałe pomieszczenia dokonując ich poświęcenia. Zgromadzeni także mieli możliwość wejścia do Domu i zobaczenia go.

Bierzmowańcy wrócili jeszcze do kościoła, by odebrać pamiątki ważnego wydarzenia. 

                                                                                                                   Agnieszka