Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Wodzisław Śląski - ZAWADA

Aktualizacja: 12 maja 2009 

CZUWANIE 2009

Modlitwa o rychłą beatyfikację.

2 kwietnia to data którą zapewne każdy z nas zna. Minęła kolejna rocznica śmierci  największego Polaka - Jana Pawła II , człowieka który wyszedł z polskiej ziemi i zmienił oblicze świata i „ tej ziemi”. W całej Polsce organizowano uroczystości związane z rocznicą śmierci Ojca Świętego. Nasza wspólnota jak zawsze pamiętała i zebrała się w czwartkowy wieczór, żeby prosić o rychłą beatyfikację papieża.

Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą święta z obecnością sztandarów. Po Mszy rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana i dopracowana w każdym calu przez młodzież oazową. W zamyśleniu przeżywaliśmy i modliliśmy się o beatyfikację. Skupienie, modlitwa, śpiew i smutek przenikały serca.

Akcja katolicka naszej parafii przygotowała również na ten wyjątkowy wieczór krótki film o Ojcu Świętym. Na nowo można było poczuć obecność i wsłuchać się w JEGO słowa. Z oczu same płynęły łzy.

Myślę, że był to wyjątkowy czas i żaden  wysłuchany koncert czy obejrzany film o Ojcu Świętym w telewizji nie odda tego, co przeżywaliśmy wspólnotowo. To świadectwo wiary, ale również wyjątkowy czas, aby zastanowić się nad swoim życiem, wartościami i przesłaniem które wskazywał Papież Polak. Starajmy się podążać ścieżkami, które ON nam wskazał. Uwieńczeniem naszej wspólnej modlitwy było odśpiewanie Barki z słowami o Naszym Papieżu. Pamiętajmy o słowach, które z wielką mocą wyśpiewaliśmy : „Niech siła, która w narodzie drzemie nie znika, ale na wieki trwa.”

                                                                                                                          N. G.