Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Wodzisław Śląski - ZAWADA

Aktualizacja: 11 maja 2009 

DROGA KRZYŻOWA (27.03.09.)

Na drodze z Jezusem …

W łączności z Maryją, Matką Bolesną, przejdziemy o Jezu tę Drogę Krzyżową, którą odbyłeś, aby dokonać odkupienia naszego na Kalwarii. Aby rozważane tajemnice męki Twojej napełniło serca nasze skruchą za grzechy i wdzięcznością za wielką miłość Twoja ku nam.

W piątek, 27 marca, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Zawada. Główną jej intencją była modlitwa za tegoroczne Rekolekcje Parafialne, oraz Księdza Rekolekcjonistę. Po Mszy Świętej wieczornej, wierni zapalili świece. W ciszy i skupieniu przedstawili Bogu osobiste intencje i prośby.

Procesja, pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Andrzeja Nowary ruszyła najpierw dookoła kościoła, następnie w dół ul. Paderewskiego, Młodzieżową, Działkowców, Makową, Hożą. Ostatni odcinek - do kościoła - ponownie przebyliśmy ul. Paderewskiego. W czasie Drogi Krzyżowej słuchaliśmy rozważań Męki Pańskiej czytanych przez młodzież, kobiety, mężczyzn.

"Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie...". Na to wezwanie - nie zważając na błoto i kałuże - przyklękaliśmy, oddając Jezusowi cześć. Między poszczególnymi stacjami wspólnie, głośno odmawialiśmy różaniec. Mimo deszczu i chłodu, przebyliśmy tę Drogę Krzyżową szczęśliwi, że mogliśmy w taki sposób podziękować Jezusowi za Jego mękę i śmierć na Krzyżu, przez którą otworzył dla nas Niebo.

              "Twojej okrutnej męki rozważanie,

                Tobie w ofierze składam dobry Panie.

                 Niech ono moje zimne serce wzruszy,

                 Łaskę da duszy..."

Po zakończonej Drodze Krzyżowej - już w kościele - Ksiądz Proboszcz podziękował ministrantom i wszystkim uczestnikom za podjęty trud i wspólna modlitwę. Strażakom podziękował również za to, że zapewnili wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo na drodze, w czasie trwania Drogi Krzyżowej.

MK