Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Wodzisław Śląski - ZAWADA

Aktualizacja: 04 lipca 2009 

Jubileusz 50- lecia Kapłaństwa księdza EUGENIUSZA - 14 czerwca 2009r

 

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie…”

                                                                              

Ukochał dzieci, niejednokrotnie sam stając się jednym z nich. Ukochał dzieci tak bardzo, że teraz, po kilku latach, znów przyszły do Niego, aby wspólnie świętować Jubileusz 50- lecia Kapłaństwa. Dzieci nie tylko te maluczkie, ale dzieci wychowywane przez 23 lata w zawadzkiej parafii.

Wychowawca - Ojciec - Duszpasterz - Ksiądz Eugeniusz Cygan - nasz poprzedni proboszcz obchodził w tym roku rocznicę kolejnych urodzin służby Kościołowi jako Kapłan.  

14 czerwca każdy, kto udał się na niedzielną Sumę do parafialnego kościoła, wchodząc, zauważył leżące na ławkach kolorowe karteczki – owe karteczki, to pamiątka dla nas – parafian – kolaż ze zdjęciami przedstawiającymi szanownego Jubilata otoczonego dziećmi. Z tyłu natomiast wykaz wszystkich kościołów, w których ksiądz posługiwał w ciągu całej swej kapłańskiej służby.

Poza ks. Eugeniuszem, Mszę Świętą koncelebrowali ks. Andrzej Nowara oraz ks. Bronisław Zuchowski ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi – proboszcz z parafii Niemieckiej, przyjaciel Jubilata. Głównym celebransem był oczywiście ks. Eugeniusz. Uroczyste wejście służby ołtarza, śpiew chóru, poczty sztandarowe, dwugłosowy psalm, przedstawiciele różnych grup parafialnych składających życzenia – cała oprawa Liturgii nadała Jej bardzo uroczysty charakter.

Przywdziany w bukiet z róż, ksiądz Eugeniusz dziękował wszystkim za modlitwę, obecność, za to, że przyszli, aby świętować razem z Nim.

Z całą pewnością każdy kapłan chciałby dożyć tak wielkiego i doniosłego jubileuszu. Jest on świadectwem zawierzenia Bogu i powierzenia swojej drogi Panu. W dzisiejszych czasach tak niewielu z pracowników winnicy pańskiej z takim oddaniem wsłuchuje się w głos powołania. Oby coraz więcej sług Chrystusa było gotowych zawierzyć Jezusowi – tak jak ksiądz Eugeniusz.

Agnieszka