Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Wodzisław Śląski - ZAWADA

Aktualizacja: 01 marca 2009 

Dobra zabawa - 10 stycznia

25 stycznia 2009 roku w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa bezalkoholowa, zorganizowana przez Akcję Katolicką naszej parafii.

Radość, radość, radość …

 Poproszono mnie o parę słów na temat zabawy karnawałowej, która jak co roku odbyła się w Zawadzie z inicjatywy Akcji Katolickiej.  Miałem przyjemność uczestniczyć w tych paru chwilach spędzonych w radości. Nie wiem czy moje słowa właściwe oddadzą klimat tego wieczoru, w końcu stałem się tylko na parę godzin członkiem waszej wspólnoty, ale myślę, że tego nam zwyczajnym i niezwyczajnym ludziom, właśnie brakuje.

Tradycji stało się zadość. A może jednak nie o tradycję tutaj chodziło? Świat skazuje nas na przeżywanie radości w zamknięciu. Nie potrafimy dzielić się nią z innymi. Pilot z telewizora, komputer już od najmłodszych lat, wygrywają z potrzebą spotkania drugiego człowieka.

Znak czasu? Chyba nie. Przyglądając się zapałowi  i determinacji jaka towarzyszyła organizatorom zabawy karnawałowej w Zawadzie pozostaje nadzieja, że jeszcze może być normalnie. Nagle okazuje się, że można zaprosić profesjonalnego wodzireja, załatwić salę, zorganizować świetną zabawę, loterie, jedzenie.

W imię czego? Myślę, że w imię radości, której nam brakuje na co dzień , w imię uśmiechu, który leczy codzienne troski  i w końcu w imię tego, że po prostu MOŻNA, pomimo konkurencji wygodnego fotela w zaciszu własnego domu.

Radośnie spędziliśmy ten czas. I szkoda tylko, że chętnych do świetnej zabawy coraz mniej. Czy za rok spotkamy się znowu? Tego pozostaje mi życzyć organizatorom i mieszkańcom.

 Piotr z Katowic